Ciekawe trasy

Home / Ciekawe trasy

Jezioro Solińskie nazywane jest „bieszczadzkim morzem”.
To idealne miejsce zarówno dla początkujących wodniaków, jak i doświadczonych żeglarzy.

Większa część brzegów zalewu jest dzika i trudno dostępna od strony lądu. W linii brzegowej znajduje się ponad dwieście zatok, z których najbardziej znane to: Zatoka Nelsona, Teleśnicka, Victoriniego, Brosa, Chrewtu i Rajska w Dolinie Sanu oraz Podleszczyńska, Zawóz i Wołkowyja w dolinie Solinki.

Proponujemy dwie trasy dzięki którym można rozplanować sobie dzień odkrywając prawdziwe perły Soliny.

Trasa zielona

Wyspa Mała zwana Wyspą Zająca

  Brzegi dość płaskie kamieniste świetne miejsce na odpoczynek. Na wyspie znajdują się żywe zwierzątka takie jak kozy, zające, pawie i sztuczne dinozaury. Za postój przy wyspie małej pobierana jest jednorazowa opłata.
Ośrodek Jawor
Można korzystać z atrakcji ośrodka, choć przycumowanie nie zawsze bywa możliwe.

Wyspa Skalista

Przepiękna wyspa z jednej strony z łagodnym żwirowym brzegiem idealne miejsce na kąpiel jak i na ognisko zaś z drugiej przepiękne skały wchodzące w wodę.
Zatoka Teleśnicka

Na końcu zatoki znajduje się Bar u Bolka na ogromnej polanie ślicznie zadbanej i wykoszonej trawce gdzie można rozłożyć się z kocykiem i wypocząć.

Trasa żółta

Wyspa Mała zwana Wyspą Zająca 

Brzegi dość płaskie kamieniste świetne miejsce na odpoczynek. Na wyspie znajdują się żywe zwierzątka takie jak: kozy, zające czy pawie oraz sztuczne dinozaury. Za postój przy wyspie małej pobierana jest jednorazowa opłata.
Plaża Polańczyk
Plaża strzeżona można się kopać.
Wyspa Energetyka

Na wyspie znajduje się największa keja z basenikiem dla dzieci. Jeżeli jest miejsce można przycumować do kei oczywiście odpłatnie zaś w sytuacji braku miejsc można przycumować do plaży. Zwiedzając wyspę warto odwiedzić tutejszą tawernę dla żeglarzy.
Ciekawe Zatoczki

Pięknem Soliny są jej zatoczki ciche spokojne i niedostępne od strony lądu. Na brzegu można zapalić ognisko i cieszyć się dziką naturą.