Ciekawe trasy

Home / Ciekawe trasy

Ciekawe trasy na Solinie

Jezioro Solińskie nazywane jest Bieszczadzkim Morzem.
To idealne miejsce zarówno dla początkujących wodniaków, jak i doświadczonych żeglarzy.

Większa część brzegów zalewu jest dzika i trudno dostępna od strony lądu. W linii brzegowej znajduje się ponad dwieście zatok, z których najbardziej znane to: Zatoka Nelsona, Teleśnicka, Victoriniego, Brosa, Chrewtu i Rajska w Dolinie Sanu oraz Podleszczyńska, Zawóz i Wołkowyja w dolinie Solinki.

Proponujemy  trasy dzięki którym można rozplanować sobie dzień
odkrywając prawdziwe perły Soliny.

Płynąc proponujemy cały czas spoglądać na aplikację Google Maps, dzięki której będziecie Państwo mogli kontrolować swoją pozycję na jeziorze.

x

TRASA ZIELONA – Wyspa Energetyka

Krótka trasa obejmuje Jezioro Centralne , Wyspę Zająca oraz Wyspę Energetyka , na której możemy zjeść obiadek w klimatycznej Tawernie Żeglarskiej. Czas płynięcia w jedną stronę to około 40 min . Należy doliczyć czas na zwiedzanie obu wysp, ewentualny obiad i oczywiście na powrót.
Wyspa Mała zwana Wyspą Zająca

 Brzegi dość płaskie kamieniste świetne miejsce na odpoczynek. Na wyspie znajdują się żywe zwierzątka takie jak kozy, zające, pawie i sztuczne dinozaury. Za postój przy wyspie małej pobierana jest jednorazowa opłata.

Wyspa Energetyka

Piękna duża wyspa Jeziora Solińskiego, na którą można dostać się płynąc promem. Niesamowitą atrakcją wyspy jest jedyna na Solinie Tawerna Żeglarska. Trzeba powiedzieć, że panuje tu niezapomniany klimat i przede wszystkim można dobrze zjeść. Płynąć zgodnie z wyznaczoną trasą docieramy prosto pod Tawernę. Tam możemy przycumować do pomościku lub do brzegu i udać się na obiad i zwiedzanie wyspy.

TRASA RÓŻOWA – Wyspa Skalista – Olchowiec

Całodniowa trasa, dzięki której możemy zwiedzić jedną całą i niesamowicie piękną odnogę zalewu. Podczas płynięcia mijamy Wyspę Zająca, Ośrodek Jawor, Wyspę Skalistą, Zatokę Suchego Drzewa i docieramy do Karczmy „Sielsko Anielsko” w Olchowcu. Czas płynięcia w jedną stronę to około 2 godziny doliczamy odpoczynki i powrót.

Ośrodek Jawor
Można korzystać z atrakcji ośrodka, choć przycumowanie nie zawsze bywa możliwe.

Wyspa Skalista

Piękna wyspa z jednej strony z łagodnym żwirowym brzegiem idealne miejsce na kąpiel jak i na ognisko zaś z drugiej strony możemy podziwiać przepiękne skały wchodzące w wodę.Zatoka Suchego drzewa
Zatoka Suchego drzewa tak nazwania ponieważ znajduje się tam suche i wysokie drzewo nazywane „Drzewem Wisielca”.
Znajduje się tam również słynna Pustelnia pod Dębem, którą stworzył Juliusz Wasik, popularnie zwany Julkiem, mieszka tam i jak będziemy mieli trochę szczęścia to możemy go dostrzec.

Zatoka Suchego drzewa

Zatoka Suchego drzewa tak nazwania ponieważ znajduje się tam suche i wysokie drzewo nazywane „Drzewem Wisielca”.
Znajduje się tam również słynna Pustelnia pod Dębem, którą stworzył Juliusz Wasik, popularnie zwany Julkiem, mieszka tam i jak będziemy mieli trochę szczęścia to możemy go dostrzec.

Karczma Sielsko Anielsko – Olchowiec

Karczma „Sielsko Anielsko” to bardzo urokliwe miejsce urządzone ze smakiem. Można tam zjeść pyszne wyszukane potrawy. Widok z tarasu karczmy zapiera dech, panorama rozciąga się na sporą część jeziora, piękne górki i skałki.

TRASA CZERWONA – Zawóz

Całodniowa trasa, dzięki której możemy zwiedzić całą drugą odnogę zalewu. Podczas płynięcia mijamy Wyspę Zająca , Wyspę Energetyka i docieramy do Zawozu. Czas płynięcia w jedną stronę to około 2 godziny więc musimy doliczyć czas na postoje i powrót.
Bar u Bolka – Zawóz